Spanyolországba igazol a magyar válogatott középpályása!
Sajtóhírek szerint már csak az orvosi vizsgálat van hátra.
Mariano Rajoy miniszterelnök Néppártja kapta ugyan a parlamenti választásokon a legtöbb szavazatot vasárnap Spanyolországban, de elvesztette korábbi többségét. A szocialisták épp csak odaértek a második helyre (minden idők leggyengébb eredményével), jól szerepelt viszont két új párt, a Podemos és a Ciudadanos.
A konzervatív Néppárt (PP) megnyerte a spanyol parlamenti választásokat – jelentette be Soraya Sáenz de Santamaría, a leköszönő kormány miniszterelnök-helyettese vasárnap Madridban. Ismertetése szerint a szavazatok 93 százalékot meghaladó feldolgozottságánál a PP 122 képviselői helyet szerzett a spanyol parlamentben a rá leadott 6,7 millió szavazatnak köszönhetően, ami a voksok 28,7 százalékát jelenti.
Amennyiben a további szavazatok nem változtatnak a most közzétett mandátumszámon, a PP-nek 64-gyel kevesebb képviselője lesz, mint az előző ciklusban. A négy évvel ezelőtti választásokon a szavazatok 44,6 százalékát szerezték meg, ami 186 mandátummal abszolút többséget jelentett számukra az elmúlt ciklusban. A második legtöbb mandátummal a szocialista párt (PSOE) alakíthat majd frakciót az új parlamentben. A szavazatok 22,18 százaléka 91 képviselői helyet jelent a számukra. Ezzel a párt történetének legrosszabb választási szereplését produkálta.
A Podemos és a Ciudadanos is újoncként jutott be
A 350 fős törvényhozásban a baloldali Podemosnak (Képesek vagyunk rá) 69 képviselője foglalhat helyet (a szavazatok 20,65%-át kapták), míg a Ciudadanos nevű liberális középpárt 40 képviselője ülhet a parlamenti patkóban (13,93%-ot értek el). Mindkét párt először indult a parlamenti választásokon.
A törvényhozásba a választásokon összesen 10 párt jutott be. A Katalán Köztársasági Baloldal (ERC) 9, a szintén katalán Demokrácia és Szabadság párt 8, a Baszk Nemzeti Párt (PNV) 6 mandátumot szerzett. Az Egyesült Baloldal (IU) 2, a baszk EH Bildu 2 képviselői helyet nyert, a kanári-szigeteki nacionalista pártszövetség egy képviselőt delegálhat a nem végleges adatok szerint.
Koalíciókényszer
Ezzel az eredménnyel megtört a konzervatívok és a szocialisták több mint 30 éven át tartó hegemóniája a spanyol belpolitikában. A győztes párt nem szerezte meg a stabil kormányzóképes többséget a választásokon, ezért együttműködést kell keresnie a többi parlamenti párttal. Erre csaknem egy hónapja lesz, mert az új spanyol parlament január 14-én tartja alakuló ülését.